Хамилтън отвя конкуренцията в Китай

Люис Хамилтън спечели юбилейното състезание №1000 в историята на Формула 1 Снимка: Getty Images
Люис Хамилтън спечели юбилейното състезание №1000 в историята на Формула 1

Петрактният световен шампион Люис Хамилтън спечели състезанието за Голямата награда на Китай, трети старт за сезон 2019.

Пилотът на Мерцедес потегли от втора позиция, но още на първия завой изпревари съотборника си Валтери Ботас и не изпусна победата до края.

Втори се нареди именно Ботас, а третото място на почетната стълбичка заслужи Себастиан Фетел с Ферари, за когото това е първо класиране в призовата тройка от началото на сезона.

Това беше състезание №1000 в историята на Формула 1, а за Хамилтън – втора поредна победа през сезона, с което излезе начело в генералното класиране.