Двойна победа и скандал във Ферари, Фетел триумфира в Сингапур

Фетел вдигна купата и обяви, че Ферари са се съживили след трудното начало на сезона Снимка: Getty Images

Себастиан Фетел с Ферари взе първа победа за сезона във Формула 1 с триумф в Гран при на Сингапур.

Съживяването на Ферари е факт, тъй като втората позиция беше за Шарл Леклер от Скудерията.

Това е първа двойна победа за Ферари от лятото на 2017 г.

Третата позиция днес остана за Макс Верстапен с Ред Бул, а Мерцедес остана извън подиума с четвъртото място на Люис Хамилтън и петото на Валтери Ботас.

Фетел започна състезанието трети и се придвижи до първото място заради спиранията в бокса, без да изпревари на самата писта преките си конкуренти.

Германецът и Верстапен първи спряха в бокса от лидерите, а малко по-късно го направи и Леклер, който водеше след вчерашното си първо място в квалификацията.

При завръщането си на пистата обаче, Леклер се оказа зад Фетел, а на това трасе изпреварванията са почти невъзможни и до промяна в класирането между двата болида повече нямаше как да се стигне.

Пилотът от Монако се оплака от тактиката на отбора си и даже използва нецензурни думи по радиото, а след състезанието призна, че трудно приема да загуби по този начин.

Люис Хамилтън водеше преди и той да спре в бокса, но нямаше как да натрупа достатъчно преднина, за да запази водачеството след завръщането си на пистата - всъщност той се завърна едва четвърти.

Все пак Хамилтън продължава убедително да води в класирането при пилотите с 296 точки, следван от Валтери Ботас с 232, Макс Верстапен и Шарл Леклер имат по 200, а Себастиан Фетел 194.