Розберг без конкуренция в Сочи

Нико Розберг спечели втора поредна квалификация този сезон и утре ще стартира пръв в Сочи

Лидерът в класирането във Формула 1 от началото на сезона Нико Розберг с Mercedes направи важна крачка към четвъртата си поредна победа, след като остана без съперници в битката за полпозишъна за Гран при на Русия.

Завършилият втори Себастиан Фетел с Ferrari е наказан с пет места назад заради нова скоростна кутия и ще стартира седми, а световният шампион Люис Хамилтън с другия болид на Mercedes получи повреда в двигателя преди началото на третата част на квалификацията и остана 10-и. Това е втори пореден състезателен уикенд, в който Хамилтън има технически проблеми.

Розберг си осигури втори пореден полпозишън с време 1.35,417 минути, а Фетел успя да се доближи на 0,7 секунди от него. Нико допусна грешка в последната си бърза обиколка и загуби много време в нея, така че остана в постижението си от първия му бърз тур в Q3.

Валтери Ботас с Williams спечели битката за второто място на старта, след като се класира трети и победи с половин десета от секундата Кими Райконен с другата кола на Ferrari.