Леклер стартира пръв пред родната публика

Леклер стартира пръв пред родната публика Снимка: Getty Images

Пилотът на Ферари Шарл Леклер ще стартира от поул позишън на Гран при на Монако във Формула 1, след като спечели квалификацията.

Монегаскът даде време 1:10.270 минута при най-бързата си обиколка. Това ще бъде осмото състезание от календара на Ф1.

На родна сцена Леклер изпревари австралийския пилот на Макларън Оскар Пиастри, който остана на 154 хилядни зад победителя.

От трета позиция утре следобед ще тръгне втория пилот на Ферари Карлос Сайнс от Испания, който допусна изоставане от 248 хилядни.

Челната петица се допълва от британеца Ландо Норис от Макларън, дал време 1:10.542, а веднага след него на стартовата решетка ще се нареди друг британец - Джордж Ръсел от Мерцедес, който изостана от Леклер с 273 хилядни.

Световният шампион Макс Ферстапен ще стартира утре по улиците на Монте Карло едва от шеста позиция в третата редица.