Никола Цолов триумфира в Унгария

Никола Цолов триумфира в Унгария Снимка: Getty Images

Никола Цолов записа първата си победа в основно състезание във Формула 3, след като спечели дългата надпревара на "Хунгароринг".

Триумфът в Унгария е общо трети за българския пилот във Формула 3.

Българския лъв, както е известен Никола, стартира от втора позиция, но бързо излезе начело на колоната и не пусна лидерството до края.

С победата си днес Цолов се изкачи на осмото място в генералното класиране във Формула 3 два кръга преди края. Българинът има актив от 75 точки и изостава с 44 от лидера Габриеле Мини, който финишира 12-и днес.

Люк Браунинг запазва второто си място на четири точки зад Мини, а Линдблад е трети на шест пункта зад лидера.

До момента Българския лъв имаше два успеха в спринтовете в Монако и Австрия. Сега прибави към тях и много по-ценен триумф - в основна надпревара. Повече победи от Цолов от началото на сезона има единствено Линдблад, който е с четири, по две в спринтовете и в основните стартове.