Когато публиката е проблем

Полицията отказвала да охранява пловдивското дерби в събота, защото Локо дължал 20 000 лева за стари мачове на МВР. Така имаме казус, при който стюарди и частна охранителна фирма може да се наложи да бди за втория най-опасен двубой у нас откъм заплаха за запалянковски сблъсъци и инциденти.

Не се случва за първи път полицията да поставя такива ултиматуми и условия във футбола - именно заради униформените всички дербита ЦСКА - Левски са по светло, след като се оказа, че по тъмно работата на ченгетата е по-трудна.

Добре де, но защо тогава клубовете редовно си снасят немалките такси за охрана от МВР, като то им поставя условия кога и къде да се играят мачовете?

И изобщо - редно ли е да се плаща на обществена структура, която има своите платени държавни служители, за да си върши работата?

Тези въпроси също търсят своя отговор. Но са обект на по-сложен анализ.

Засега е актуален въпросът какъв е тоя футбол, в който публиката, за която по цял свят е играта, е проблем. С броя си, със съоръженията, които посещава, с тези, които я охраняват...

Само за 2 седмици от подновяването на сезона имахме ексцесии на "Надежда" с феновете на ЦСКА и бомбички по играчи в Ловеч. А иде Лудогорец - Левски, Локо - Ботев, както и още ред здрави мачове до месец май.

Преди всеки ли ще се питаме кой ще охранява, как да идем на стадиона, колко огради ще паднат и дали няма някоя бомбичка да гръмне в краката ни?

За да са по трибуните хората, за които отдавна има регистър на хулиганите у нас, вина носи и полицията. Тя не си е свършила работата, щом те пак са влезли на мач. Същата полиция обаче  едновременно с това прибира солидни пари от такси да пази срещите и извива ръце кога и къде да се играят.

Нещо не е наред в тази система.

Новините

Най-четените