Черно море повали ЦСКА в дербито, Каранга изгонен

Черно море повали ЦСКА в дербито, Каранга изгонен Снимка: Startphoto.bg

С късен гол Черно море победи с 1:0 ЦСКА на "Тича" в дербито, което противопостави два от трите отбора в челото на efbet Лига.

Живко Атанасов отбеляза единственото попадение в 88-ата минута след ъглов удар и асистенция на Атанас Илиев.

Тогава вече и двата тима бяха останали с по 10 души, като първи към съблекалните пое нападателят на "червените" Фернандо Каранга.

Бразилецът беше изгонен в 71-вата минута заради влизане срещу Васил Панайотов, а ВАР промени картона от втори жълт на директен червен.

Малко по-късно Мазир Сула получи втори жълт картон и домакините също завършиха в намален състав.

ЦСКА като цяло разочарова и не отправи нито един точен удар към вратата на Иван Дюлгеров.

Иначе в 16-ата минута гол на Каранга не беше зачетен заради засада, а малко по-късно нападателят направи пропуск и не уцели вратата от добра позиция.

Черно море отново излиза начело с 48 т. пред Лудогорец и ЦСКА с по 45.

Шампионите обаче имат два мача по-малко от конкурентите си.