Два феноменални гола на Вион и победа за ЦСКА на "Васил Левски"

Два феноменални гола на Вион и победа за ЦСКА на "Васил Левски" Снимка: start-photo.bg

ЦСКА победи Ботев Враца с 3:0 в първия си мач след подновяването на шампионата.

Тибо Вион се превърна в герой за домакините на стадион "Васил Левски" след два феноменални удара от дистанция.

"Червените" поведоха в 21-вата минута с удар на Вион от над 20 метра. В 31-вата Линдсет удари греда, а пет по-късно Тобиас Хайнц вкара за 2:0, възползвайки се от грешка на вратаря на врачани.

Густаво Бусато на два пъти трябваше да се намесва през първата част, излизайки перфектно срещу играчи на Ботев, останали очи в очи с него.

Крайното 3:0 Вион оформи в 61-вата минута с брутален шут от над 35 метра, хващайки неподготвен Федерико Бариос.

За ЦСКА на терена се завърна и Фернандо Каранга, който вкара гол през първото полувреме, но той бе отменен поради засада.

С победата тимът на Нестор Ел Маестро събра 45 точки на върха в класирането, колкото има и Черно море, но той е с мач по-малко. Третият Лудогорец е с цели два мача по-малко от "червените" и на три точки зад тях.

В понеделник е дербито на кръга между шампионите и Черно море в Разград.