И Албания натупа несретниците на Кръстаич

И Албания натупа несретниците на Кръстаич Снимка: Startphoto.bg

Черната серия на българския национален отбор продължи със загуба с 0:2 в контролата срещу Албания.

И в Тирана селекцията на Младен Кръстаич беше безнадеждна и натрупа 9 поредни мача без победа, като няма успех и през календарната 2023 г.

Ротациите в състава, които селекционерът направи, не дадоха резултат и България създаде единственото си голово положение едва в 91-вата минута.

Албанците откриха в 41-вата минута, когато наказаха първата голяма грешка в нашата защита.

Тогава "трикольорите" тотално увиснаха в задни позиции и допуснаха центриране отляво. Марин Петков блокира Асани, но притичалият Казим Лачи нямаше как да пропусне от няколко метра за 1:0.

През втората част темпото спадна, но все пак в 80-ата минута Албания заслужено стигна до втори гол.

Вкара го Ернест Мучи, който беше оставен напълно сам да си нагласи топката и да отправи точен удар от двайсетина метра.

В добавеното време България стигна до единственото си положение за гол, но Кирил Десподов от чиста позиция стреля над вратата.