Кошмарен Левски с втора поредна загуба, Цонев изпусна дузпа

Кошмарен Левски с втора поредна загуба, Цонев изпусна дузпа Снимка: Lap.bg

Кошмарното представяне на Левски продължава. "Сините" загубиха гостуването си на Ботев Враца с 0:2, като това е второто поредно поражение за тима на Живко Миланов от началото на сезона.

Това отреди временното последно място в класирането на Левски, който след загубата с 1:2 от Славия на старта остава с нула точки и вече е с голова разлика от 1:4.

И двата гола за врачани отбеляза Дориан Бабунски. Македонецът откри резултата още в петата минута, засичайки с глава центриране на Валери Христов.

В 21-вата минута гол на Билал Бари бе отменен правилно поради засада. Левски пробва натиск и в 38-ата минута получи шанс да изпълнява дузпа за нарушение на Мартин Николов срещу Здравко Димитров. При отсъждането на наказателния удар главният съдия прибегна и до помощта на ВАР.

"Сините" обаче пропуснаха възможността да изравнят, тъй като Борислав Цонев пропусна от бялата точка. Вратарят на Ботев Красимир Костов позна ъгъла и спаси удара му.

Крайното 2:0 Бабунски оформи в 57-ата минута. Георги Александров бе спънат в наказателното поле на Левски и за разлика от Цонев, македонският нападател бе точен от наказателния удар и подпечата успеха за врачани.

Това са и първите два гола за Ботев от началото на сезона след нулевото равенство срещу Арда на старта, като тимът на Даниел Моралес вече има актив от четири точки и временно оглави класирането в efbet Лига.

В третия кръг Левски ще търси първи точки в домакинството си на Арда, докато Ботев ще гостува на Царско село.