Ранени и откарани в болница след сблъсъци в Перник

Най-малко двама фенове, присъствали на мача за Купата на България между Миньор (Перник) и Берое (Стара Загора), са откарани в болница, съобщава БТА.

Инцидентът е провокиран от публиката на гостите, които в 60-ата минута изстрелват няколко ракети по посока сектора с привърженици на домакините и ранява един човек е непотвърдената версия.

Като ответна реакция миньорци тръгват към сектора с публиката на Берое, за да опитат саморазправа. Но полицията реагира бързо и прави кордон, с който предотвратява директен контакт. Двете публики започват да хвърлят предмети едни срещу други, като вероятно с камък е наранен почитател на старозагорци.

След 10 минути прекъсване, срещата е доиграна без повече проблеми. Берое спечели с 2:0 благодарение на головете на Калоян Кръстев в 5-ата минута и на Абубакар Тунгара в 92-рата. Така беройци се класират за осминафиналите в турнира за националната купа и на 3 декември ще приемат ЦСКА 1948, който днес победи с 4:0 третодивизионния ФК Севлиево.