Белгия показа класа срещу Русия, Лукаку започна с головете

Белгия показа класа срещу Русия, Лукаку започна с головете Снимка: Getty Images

Белгия записа нова победа срещу Русия и след успех с 3:0 на "Газпром Арена" в Санкт Петербург излезе начело в група В на Евро 2020.

Два от головете за "червените дяволи" паднаха през първото полувреме, в което Русия стоеше ужасно на терена, допусна множество грешки, а Станислав Черчесов бе принуден да направи две промени заради травми в отбора си.

Ромелу Лукаку откри резултата още в десетата минута, възползвайки се от грешка в центъра на отбраната на Сборная.

24 по-късно Тома Мюние, който също се появи като резерва, на Тимоти Кастане, вкара за 2:0. Неговият гол също падна след грешка, но тя бе на вратаря Антон Шунин, който не успя да изисти добре удар към вратата си, топката попадна точно в краката на Мюние, който отблизо не сбърка при добавката.

През втората част Белгия намали оборотите, а Русия създаде няколко половинчати положения за гол, но при нито едно от тях не бе близо дори до почетно попадение.

Минута преди края на редовното време Лукаку отбеляза втория си гол в мача след прекрасно извеждащо подаване на Мюние и така оформи крайното 3:0. Освен това деветката на Белгия поведе и в листата с голмайсторите.

Победата е трета поредна за "червените дяволи" срещу този съперник, след като го победи на два пъти и в евроквалификациите. И в трите мача тимът на Роберто Мартинес вкара поне по три гола на Русия, а общият резултат от тези срещи е 10:2.

Белгия излезе начело в група В с три точки, колкото има и Финландия след победата с 1:0 над Дания, но белгийците са с по-добра голова разлика.