Цели 11 гола в първите полуфинали от Лига на конференциите

Дъглас Луис се извинява на феновете за направената дузпа и впоследствие изпусната пред другата врата Снимка: Getty Images

Лигата на конференциите може и да е третият по сила евротурнир, но също предложи достатъчно зрелище в първите си мачове от полуфиналната фаза.

Олимпиакос отиде в Бигмингам като аутсайдер, но си тръгна с гръмка победа от 4:2.

Ел Кааби наниза хеттрик, разписвайки се в 16-ата, 29-ата и 56-ата от дузпа за гръцкия гранд.

Оли Уоткинс в края на първото полувреме и Диаби в началото на второто изравниха за 2:2, но тогава дойде попадение на Ел Кааби от дузпа.

Сантяго Хезе вкара за 4:2 в 67-ата, а в края Вила имаше шанс да намали изоставането си преди реванша, но Дъглас Луис пропусна от бялата точка.

Вечерта бе тежка за бразилеца, тъй като именно той направи дузпата за Олимпиакос, след като игра с ръка в наказателното поле.

В другия полуфинал отново станахме свидетели на много голове. Фиорентина взе минимален аванс над Брюж след домакинска победа с 3:2, дошла с гол в добавеното време.

Двата отбора вкараха бързи три гола и преди почивката "виолетовите" водеха с 2:1. Тиаго обаче изравни в 63-тата и двубоят си вървеше към равенство. До добавеното време.

Резервата М"Бала Нзола донесе успеха за домакините в 91-вата минута, като се беше появил на терена секунди по-рано.

Нападателят се възползва от невъзможността на противниковата отбрана да изчисти една пратена топка в наказателното поле. Първият му удар срещна гредата, но за негово щастие топката се върна в краката му и при добавката анголецът не сгреши.

Гостите от Брюж играха последния половин час с човек по-малко, след като Оньедика бе изгонен в 61-вата минута за получен втори жълт картон.

Реваншите са след седмица, а финалът е в Атина на 29 май.