Корава Финландия изненада Дания след драмата с Ериксен. Вратарят се превърна в герой след спасена дузпа

Йоел Поянпало не се израдва на гола си от уважение към феновете на Дания след случилото се с Кристиан Ериксен Снимка: Getty Images

Финландия измъкна минимална победа над Дания с 1:0 на стадион "Паркен" в Копенхаген в дебютния си мач на европейски футболни финали.

Единственото попадение в срещата отбеляза Йоел Поянпало в 59-ата минута, а в 73-тата Пиер-Емил Хойберг пропусна дузпа, отсъдена за леко нарушение срещу Поулсен. Хойберг би изключително несериозно от бялата точка и за стража на фините Лукаш Храдецки не бе проблем да улови топката.

Двубоят обаче ще се запомни с драмата около Кристиан Ериксен. В края на първата част, при резултат 0:0, звездата на датчаните се свлече на земята и в продължение на повече от 20 минути лекарските екипи му оказваха първа помощ.

В крайна сметка Ериксен бе изнесен от терена на носилка и откаран в болница, откъдето след това стана ясно, че е в съзнание и стабилно състояние. Двубоят бе прекъснат за известно време, а след решение на футболистите на двата тима мачът се доигра.

Преди инцидента с Ериксен Дания бе пълен господар на терена, но след това Поянпало се възползва от една неточност в отбраната им и отбеляза победното попадение. "Червеният динамит" продължи да атакува, но така и не стигна до напълно чисто положение, а всичко останало бе отразено от Храдецки или блокирано от отбраната.

Така един от аутсайдерите на първенството - Финалндия, стартира с победа и три точки, а за един от домакините на турнира - Дания, предстоят два тежки мача: срещу Белгия и Русия.