Сака и Арсенал знаят, че това не е дузпа. Добре, че съдията не се хвана

Сака и Арсенал знаят, че това не е дузпа. Добре, че съдията не се хвана Снимка: Getty Images

Арсенал се опита да убеди целия свят, че е бил ощетен за това, че не получи дузпа срещу Байерн Мюнхен, но съдията не се хвана на подлия номер на автора на първия гол за домакините Букайо Сака и взе правилното решение.

Малко преди края на прекрасния двубой, който "артилеристите" и тимът на Томас Тухел си организираха на "Емирейтс", завършил с равенство 2:2, който можеше да бъде спечелен от който и да е от двата тима, дойде една от двете най-дискутирани ситуации.

Сака бе изведен добре в наказателното поле и Мануел Нойер излезе да го посрещне. Англичанинът чукна топката настрани покрай вратаря и след контакт с него падна на тревата.

Реферът бе категоричен Глен Нибег категорично показа, че няма дузпа, и пусна играта да продължи. Феновете на Арсенал очакваха намеса на ВАР, но такава не дойде.

И правилно.

Истината е, че звездата на домакините искаше да излъже не само съдията, но и целия свят. Добре, че единствените, които му се хванаха, са само част от привържениците на "топчиите".

За всички останали, включително и за съдиите, бе очевидно, че Сака сам рита Нойер, за да си изпроси наказателен удар. Колкото и да се оплакват след мача от Арсенал, Нибег много правилно не показа бялата точка в тази ситуация.

Трябваше обаче да го направи в друга - малко по-рано Габриел Магаляеш допусна детинска грешка и игра с ръце в наказателното поле. Вратарят Давид Рая изпълни аут след съдийски сигнал, след което бразилецът улови кълбото.

Нарисувана дузпа, заради която Томас Тухел основателно бе бесен след мача. По думите му, реферът признал пред играчите на Байерн, че това е дузпа, но нарочно не я дал, защото не искал да дава дузпа на четвъртфинал от Шампионската лига за толкова нелепа грешка.

Любопитно обяснение, но и също толкова нелепо, колкото грешката на Магаляеш. И колкото симулацията на Сака.

Габриел бе сред виновниците и за първия гол на Байерн. Защитата на Арсенал, като цяло, изглеждаше много несигурна в целия двубой. На реванша в Мюнхен ще е още по-тежко.

Арсенал се измъкна. Не само заради несвирената дузпа, но и заради гредата на Кингсли Коман в последната минута.

Добрата новина е, че съдийската грешка не помрачи сериозно приятното усещане от шоуто, което двата отбора ни предложиха. Освен ако не сте фен на Байерн, разбира се.

С нетърпение очакваме и втория епизод от сблъсъка в Мюнхен.