20 години по-късно Ливърпул си го върна на Лийдс в ново седемголово шоу

20 години по-късно Ливърпул си го върна на Лийдс в ново седемголово шоу Снимка: Getty Images

20 години след невероятния обрат на Лийдс и победата с 4:3 на "Елън Роуд" Ливърпул посрещна "белите" обратно във Висшата лига след 16-годишното им изгнание с успех със същия резултат.

Домакините на три пъти повеждаха на "Анфийлд", тимът на Марсело Биелса на три пъти се връщаше в резултата, но накрая капитулира пред мощта на "червените".

Мохамед Салах отбеляза хеттрик за домакините, като вкара победното попадение от дузпа две минути преди края на редовното време.

Именно египтянинът даде аванс на Ливърпул отново от дузпа още в четвъртата минута, но само осем по-късно Джак Харисън изравни, завършвайки след невероятен самостоятелен пробив.

В 20-ата Ван Дайк отново даде аванс на "червените", засичайки центриране на Анди Робъртсън от корнер. Още десет падна нов гол. Ван Дайк "се реваншира" за гола си и допусна груба грешка пред собствената си врата, позволявайки на Патрик Бамфорд да изравни за 2:2.

Още три минути по-късно Салах отбеляза втория си гол за вечерта с мощен изстрел в горния ляв ъгъл на вратата. Резултатът се задържа такъв до 66-ата, когато центрирана топка в наказателното поле на Ливърпул достигна до Матеуш Клич, който успя да реагира бързо и с мощен удар отново изравни.

Крайното 4:3 оформи Салах с ново точно изпълнение от бялата точка и даде ранна заявка за нова "Златна обувка" с цели три гола още в първия кръг.