Нова шампионска победа за Ливърпул и отново 6 точки преднина пред Сити

Ливърпул постигна шампионски обрат от 0:1 до 2:1 у дома срещу Тотнъм и след изиграването на 10-ия кръг от Висшата лига остава едноличен лидер в класирането с шест точки аванс пред шампиона Манчестър Сити.

Хьон-Мин Сон откри още в първата минута за гостите, но с голове на Джордан Хендерсън и Мохамед Салах от дузпа тимът на Юрген Клоп взеха така ценните три точки.

В полувреме, изцяло доминирано от домакините, Тотнъм успя да удари още преди да са изтекли първите 60 секунди. Удар на Хьон-Мин Сон рикошира в Деян Ловрен, срещна гредата, а Хари Кейн отблизо не сбърка при добавката.

„Червените“ веднага натиснаха, но стражът на „шпорите“ направи няколко ключови спасявания. Първо, Пауло Гасанига направи страхотно двойно спасяване, справяйки се последователно с удари на Садио Мане и Роберто Фирмино, след което направи същото с такива на Върджил ван Дайк и Трент Александър-Арнолд.

Натискът на домакините продължи и след почивката. Гасанига спааси удар на Фирмино от малък ъгъл, но в 52-рата минута Джордан Хендерсън изравни. Дани Роуз сгреши при едно центриране на Фабиньо, топката стигна до Хендерсън, който успя да я промуши между няколко играчи на Тотнъм и да я прати в мрежата.

В 74-тата Ливърпул получи шанса да изпълни дузпа заради нарушение на Серж Орие срещу Мане. Салах не сбърка от бялата точка и изведе „червените“ напред в резултата.

По този начин Ливърпул се върна на победния път след равенството срещу Манчестър Юнайтед в предишния кръг и отново е на шест точки пред преследвача Манчестър Сити.

В същото време, Тотнъм записа четвърто поражение от началото на сезона и остава с актив от 12 точки на 11-ата позиция.

#2 Spider 28.10.2019 в 11:53:08

Бе пак някой нападател на трите котета или бившите им колонии. Мача си беше един път, като нямаше Първа Перуканска Лига тоя уикенд се излъгах да го гледам. Все едно са два различни спорта.