Нова шампионска победа за Ливърпул и отново 6 точки преднина пред Сити

Нова шампионска победа за Ливърпул и отново 6 точки преднина пред Сити Снимка: Getty Images

Ливърпул постигна шампионски обрат от 0:1 до 2:1 у дома срещу Тотнъм и след изиграването на 10-ия кръг от Висшата лига остава едноличен лидер в класирането с шест точки аванс пред шампиона Манчестър Сити.

Хьон-Мин Сон откри още в първата минута за гостите, но с голове на Джордан Хендерсън и Мохамед Салах от дузпа тимът на Юрген Клоп взеха така ценните три точки.

В полувреме, изцяло доминирано от домакините, Тотнъм успя да удари още преди да са изтекли първите 60 секунди. Удар на Хьон-Мин Сон рикошира в Деян Ловрен, срещна гредата, а Хари Кейн отблизо не сбърка при добавката.

„Червените“ веднага натиснаха, но стражът на „шпорите“ направи няколко ключови спасявания. Първо, Пауло Гасанига направи страхотно двойно спасяване, справяйки се последователно с удари на Садио Мане и Роберто Фирмино, след което направи същото с такива на Върджил ван Дайк и Трент Александър-Арнолд.

Натискът на домакините продължи и след почивката. Гасанига спааси удар на Фирмино от малък ъгъл, но в 52-рата минута Джордан Хендерсън изравни. Дани Роуз сгреши при едно центриране на Фабиньо, топката стигна до Хендерсън, който успя да я промуши между няколко играчи на Тотнъм и да я прати в мрежата.

В 74-тата Ливърпул получи шанса да изпълни дузпа заради нарушение на Серж Орие срещу Мане. Салах не сбърка от бялата точка и изведе „червените“ напред в резултата.

По този начин Ливърпул се върна на победния път след равенството срещу Манчестър Юнайтед в предишния кръг и отново е на шест точки пред преследвача Манчестър Сити.

В същото време, Тотнъм записа четвърто поражение от началото на сезона и остава с актив от 12 точки на 11-ата позиция.