Трета поредна победа за Борусия Дортмунд

Борусия Дортмунд спечели с 3:2 като гост на Щутгарт

Борусия Дортмунд спечели трета поредна победа в Бундеслигата, след като надигра с 3:2 Щутгарт като гост и съмненията, че тимът, воден от Юрген Клоп ще отпадне бяха окончателно разсеяни. Срещу Щутгарт Борусия предложи на феновете си бърз и атрактивен футбол, довел до поредица голови положения и три попадения, но и грешки в защита, които може да струват много скъпо на тима.

След трите си поредни успеха в Германия Борусия се изстреля на 10-о място в Бундеслигата, а загубата закова Щутгарт на последното място, на 4 точки от спасителната зона.

Борусия поведе в 25 минута с гол на Пиер-Емерик Обамеянг, но Щутгарт изравни от дузпа 7 минути по-късно, като точен беше Флориан Клайн. Гостите си върнаха инициативата в 39 минута чрез Илкай Гюндоган, а последните два гола паднаха в самия край на мача - Марко Ройс направи 3:1 за Борусия в 89 минута, а секунди по-късно георги Нидермайер върна един гол за Щутгарт, но за повече нямаше време.