Кот Д`Ивоар стана шампион на Африка

Яя Туре и съотборниците му триумфираха в луд финал.

Кот Д`Ивоар спечели купата на африканските нации, след като се наложи с 9:8 над Гана след изпълнение на дузпи.

Положения на липсваха, но двата отбора не успяха да си отбележат в редовното време и продълженията. Ганайците на два пъти нацелиха гредите през първото полувреме.

При дузпите "черните звездите" поведоха с 2:0 след пропуски на Вилфрид Бони и Гаджи Тало, но Африе Акуа и Франк Ашемпонг върнаха жеста в третото и четвъртото изпълнение.

Последваха по шест точни изстрела за всеки тим, за да се стигне до вратарските дузпи. Бубакар Бари хвана удара на своя ганайски колега Разак Брима, след което го преодоля с неспасяем шут за крайното 9:8.

Бари донесе втора континентална титла за своя тим, след като първата беше спечелена през 1992 година.