Барса разхвърля Реал из "Бернабеу" и дръпна с 6 т. на върха

Барса разхвърля Реал из "Бернабеу" и дръпна с 6 т. на върха Снимка: Getty Images

Барселона отнесе Реал Мадрид с 4:0 и превзе "Сантяго Бернабеу" в първото Ел Класико за сезона.

Възходът на Барселона под ръководството на Ханзи Флик продължи , а победата бе пета поред за каталунците във всички турнири.

С успеха Барса дръпна с шест точки аванс пред "кралете" в класирането на Ла лига.

С победата си Барселона направи и нещо друго важно - спря серията без загуба на Реал на 42 и така рекордът на каталунците от 43 поредни мача без поражение от 2018 година остана непокътнат.

Първото полувреме приключи при нулево равенство заради перфектната игра в защита на Барселона и високата линия на отбрана, която постави бързите нападатели на Реал Мадрид в цели осем изкуствени засади.

Винисиус Жуниор и Килиан Мбапе направиха и по един непростим пропуск през първата част.

В 22-рата Вини проби отляво, мина покрай двама противници, но вместо да поднесе топката на Мбапе, който бе на празна врата, реши да стреля и го направи покрай вратата.

Осем по-късно Мбапе прати топката в мрежата, но попадението му бе отменено поради засада, а малко по-късно пропусна, изведен сам срещу Иняки Пеня.

През втората част Барселона тотално надигра Реал и вкара четири безответни гола във вратата на Лунин.

Роберт Левандовски наниза два в рамките на по-малко от 120 секунди. Първо, полският нападател прати неспасяем удар в долния ляв ъгъл на вратата, след като бе изведен перфектно през центъра на отбраната, а секунди по-късно засече с глава центриране на Балде, за да направи резултата 2:0.

При този резултат дойде най-сериозният пропуск на Мбапе. Французинът излезе напълно сам срещу Пеня, но вратарят на Барса излезе бързо и блокира удара му.

Секунди след това Левандовски пропусна да оформи своя хеттрик. Рафиня му поднесе топката на гола мрежа, но полякът стреля в гредата.

Левандовски направи още един пропуск, стреляйки над гредата, а в ответната атака Мбапе отново не успя да се разпише, оставайки сам срещу Пеня.

Отбраната на Реал продължи да се пропуква и в 77-ата Ламин Ямал направи резултата класически с мощен шут под гредата.

Крайното 4:0 оформи Рафиня в 84-тата. Бразилецът овладя дълго подаване на Иниго Мартинес, напредна, след което технично прехвърли Лунин, за да оформи унижението на "кралете".

Така Барселона вече има 30 точки на върха в класирането на Ла Лига с актив от 30 точки след 11-ия кръг. Реал остава втори с 24 т.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.