Два жълти картона за 30 секунди и гол от дузпа донесоха нова победа за Сити (видео) Снимка: Getty Images

Манчестър Сити постигна шеста поредна победа във Висшата лига и поне временно увеличи аванса си на върха в класирането на четири точки пред втория Ливърпул.

Тимът на Пеп Гуардиола се справи с Уулвърхемптън с минималното 1:0 на своя "Етихад" и спечелиха нови три точки по пътя към защитата на титлата си.

"Гражданите" доминираха през пълните 90 минути и ограничиха Уулвс до само два удара към вратата на Едерсон, от който само един бе точен и той дойде в добавеното време на двубоя. Междувременно те отправиха над 20 към тази на Жозе Са.

Единственото попадение в срещата падна в 66-ата минута, когато Рахийм Стърлинг бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Жоао Моутиньо.

Двубоят обаче ще се запомни повече с малоумната постъпка на Раул Хименес, който в края на първата част остави отбора си с човек по-малко на терена.

В добавеното време на първото полувреме нападателят получи жълт картон за нарушение срещу играч на Сити, след което протестира решението на съдията и попречи за бързото изпълнение на фаула, заради което реферът Джон Мос веднага му изкара втори жълт и го прати към съблекалнята.

Между двата жълти картона на Хименес имаше само 31 секунди, а Хименес се превърна в първият мексиканец, който е бил гонен в английската Висша лига.

Лошата форма на Уулвс продължава и "вълците" имат само една победа в последните шест двубоя. Тимът от Западен Мидландс остава на осмата позиция с актив от 21 точки, на цели 17 от лидера Сити.