Фрапантна грешка реши дербито на Рим (видео)

Фрапантна грешка реши дербито на Рим (видео) Снимка: Getty Images

Лацио удари Рома с 1:0 в голямото римско дерби от 13-тия кръг на италианското първенство.

Фрапантна грешка доведе до единствения гол, който реши този напечен сблъсък, изпълнен с много битка и напрежение.

В 29-ата минута бранителят на Рома Роджър Ибаньес реши да финтира в собственото си наказателно поле, Педро му изби топката, а Фелипе Андерсон от чиста позиция не пропусна да реализира.

И преди, и след този гол Рома изглеждаше по-активният отбор, на който обаче му липсваха идеи в атака, докато Лацио се отбраняваше храбро.

"Орлите" дебнеха на контраатака и в 72-рата минута Руи Патрисио трябваше да се намесва при нов удар на Фелипе Андерсон.

В края се играха над 10 минути добавено време, но важното за Лацио беше, че в защита отборът се справи.

Смените на Жозе Моуриньо пък не помогнаха и Рома загуби, с което остана зад градския съперник в класирането.

Лацио се изкачи на трето място с 27 т., докато тимът на Моуриньо остана пети с 25.