Гарет Бейл написа още една футболна приказка с гол в 128-ата минута и първа титла в МЛС (видео) Снимка: Getty Images

ФК Лос Анджелис грабна титлата в американското първенство за пръв път в историята си.

Тимът стана шампион по същински холивудски сценарий, а добре познатият Гарет Бейл изигра основна роля с още един решаващ гол в кариерата си.

Лос Анджелис беше фаворит във финала срещу Филаделфия и на два пъти повеждаше в резултата в редовното време. Мурильо се разписа за 2:1 в 83-тата минута, но Филаделфия веднага върна попадението чрез Джак Елиът за 2:2.

Така се стигна до продължения, в които драмата стана пълна и вратарят на Ел Ей Максим Крепо беше изгонен, като в същата ситуация се контузи и това доведе до дълго прекъсване.

В деветте добавени минути Филаделфия първо поведе с втори гол на Елиът, а после дойде часът на появилия се като резерва Бейл.

В 128-ата минута уелсецът реализира с глава за 3:3 и докара мача до дузпи.

Драмата продължи при изпълненията от 11-те метра, когато първо от Лос Анджелис пропуснаха, после Каздак също изпусна за Филаделфия след подхлъзване, а резервният вратар на Ел Ей Джош Макарти стана герой, като спаси следващите два удара на съперниците.

Така Филаделфия не отбеляза при нито едно от изпълненията си и с 3:0 при дузпите ФК Лос Анджелис ликуваше.

Бейл пък се отличи с шести гол на големи финали.

Предишните му бяха все за Реал Мадрид - срещу Барса за Купата на краля, три във финали на Шампионската лига и един във финал на Световното клубно първенство.