Холанд мина рекорда на баща си за 167 мача по-малко

Холанд мина рекорда на баща си за 167 мача по-малко Снимка: Getty Images

Ерлинг Холанд отбеляза нови две попадения при победата на Манчестър Сити с 3:1 над Лийдс на "Елън Роуд".

С първия си гол Холанд изравни рекорда на баща си - Алф-Инге, от 19 попадения във Висшата лига. Холанд постигна това число в едва 14 мача, а вече има и 20, докато на Алфи му отне общо 181 двубоя.

Лично Алф-Инге бе на трибуните, за да гледа двубоя между два от си бившите отбора в Англия, и успя да види и поредното бляскаво представяне на сина си.

Родри откри резултата за "гражданите" в добавеното време на първата част след редица пропуски на Джак Грийлиш преди това.

През втората част Холанд заби два гола в рамките на 13 минути, като и за двете попадения му асистира Грийлиш. Норвежкият нападател пропусна още няколко шанса, за да оформи хеттрика си, като на няколко пъти дори излиза сам срещу стража на Лийдс.

Крайното 3:1 оформи Паскал Струйк в 73-тата минута.

Победата върна Сити на втората позиция в класирането с 35 точки, на пет зад лидера Арсенал. Лийдс остава 15-и с 15, на две над опасната зона, но "белите" са и с мач по-малко от всички отбори около себе си.