Интер нанесе първа загуба на лидера и завърза възела в Серия "А"

Интер нанесе първа загуба на лидера и завърза възела в Серия "А" Снимка: Getty Images

Интер спечели с 3:2 зрелищното дерби срещу Наполи от 13-тия кръг на Серия "А" и направи борбата за челните позиции в първенството още по-непредсказуема.

Пълен обрат на "Джузепе Меаца" доведе до първа загуба на Наполи през сезона в калчото и събиране на трите водещи отбора в рамките на 4 т.

Пьотр Жиелински откри за неаполитанците, но още до края на полувремето домакините обърнаха. Първо Хакан Чалханоглу изравни от дузпа, а Иван Перишич направи 2:1 с глава.

След почивката Лаутаро Мартинес покачи на 3:1. Дрис Мертенс върна интригата в 78-ата минута с великолепно изпълнение от дистанция, но това не стигна на Наполи.

В началото на добавеното време отново пред Мертенс се откри възможност да донесе точката, но Ханданович направи страхотно спасяване.

Така Наполи остана на върха, но с 32 т., колкото има и втория Милан.