Немощен Байерн усети силата на непобедимия Леверкузен

Немощен Байерн усети силата на непобедимия Леверкузен Снимка: Getty Images

Байер Леверкузен разби Байерн Мюнхен с 3:0 в голямото дерби за първото място в Бундеслигата.

Хегемонът в Германия претърпя тежко поражение и вече изостава с 5 т. от първенеца в класирането, докато тимът на Чаби Алонсо записа голям триумф и остава непобеден от началото на сезона.

Баварците изпробваха нова схема с трима в защита, но се провалиха напълно в двубоя и изиграха изключително немощно първо полувреме.

Постепенно домакините взеха изцяло инициативата и в 18-ата минута Йосип Станишич откри резултата.

Хърватският национал, който е собственост на Байерн и играе като преотстъпен при "аспирините", засече прострелно центриране отляво, след като отбраната на гостите заспа.

Байер пропусна да си осигури по-добра преднина преди почивката, но в 50-ата минута заслуженият втори гол падна и беше дело на Грималдо.

Баварците организираха късен натиск и принудиха съперника да се прибере в защита, но не бяха в състояние да се върнат в мача.

В 95-ата минута Джереми Фримпонг отбеляза третия гол на празна врата, след като Мануел Нойер беше излязъл до отсрещния пеналт при един ъглов удар.

"Аспирините" вече са безспорни фаворити за титлата след 21 кръга и водят с 55 т. пред Байерн с 50.