Нов срив за Арсенал, Челси си го изкара на "светците"

Нов срив за Арсенал, Челси си го изкара на "светците" Снимка: Getty Images

Арсенал претърпя втора поредна загуба в Премиър лийг, след като изненадващо отстъпи с 1:2 при домакинството си на Брайтън.

Няколко дни след поражението с 0:3 от Кристъл Палас, играчите на Микел Артета претърпяха нов срив и изостанаха с 0:2 след голове на Леандро Тросар и Мвепу.

Едва минута преди края на редовното време Мартин Йодегор върна едно попадение, но вече беше твърде късно за домакините и последните резултати сериозно разклащат надеждите им за топ 4 в края на сезона.

По същото време Челси избухна за разгром с 6:0 като гост на Саутхемптън и живна след пораженията от Брентфорд и Реал Мадрид.

Лондончани имаха тотално преимущество и можеха да вкарат и още голове.

До почивката те вече водеха с 4:0 с попадения на Маркос Алонсо, Мейсън Маунт, Тимо Вернер и Кай Хаверц.

След паузата Вернер и Маунт се разписаха още по веднъж.

В класирането Челси се утвърди на третото място с 62 т. пред Тотнъм и Арсенал с по 54.

Следват Уест Хем и Манчестър Юнайтед, които с по 51 т. запазват надежди за топ 4, макар че са изиграли и по един мач повече от конкурентите си.