Новият крал на "Бернабеу"! Белингам отново герой за Реал (видео)

Приказният старт на кариерата на Джуд Белингам на "Сантяго Бернабеу" продължава. Английският талант донесе победата на Реал Мадрид с 2:1 над Хетафе с гол в добавеното време.

"Кралете" трябваше да правят обрат, след като още в 11-ата минута Борха Майорал изведе гостите напред в резултата.

В началото на втората част Хоселу изравни, въпреки че имаше сериозни съмнения за засада при попадението му. Съдиите все пак зачетоха гола и Реал изравни.

"Белите" заиграха по-добре след гола, но втори гол така и не падаше. До добавеното време.

В първия кръг Хетафе взе точка от шампиона Барселона, удържайки каталунците до 0:0 у дома, но на "Бернабеу" рухна в самия край.

След далечен удар на Лукас Васкес вратарят на Хетафе не се намеси по най-добрия начин, Белингам притича и в 95-ата минута плъзна топката под плонжа на стража.

Реал стигна заслужено до победата, въпреки че късметът не бе на страната на домакините. "Кралете" удариха и три греди, а ВАР отмени дузпа в тяхна полза. Все пак Белингам отново бе на точното място и заби петия си гол в първите си четири мача за новия си тим.

Така след три поредни победни гостувания Реал се завърна победоносно на "Бернабеу" и продължи серията си. Тимът на Карло Анчелоти е с пълен актив от 12 точки след първите четири кръга и е еднолично начело в класирането на Ла Лига.