Окървавиха дербито Фейенорд - Аякс, задържан е 32-годишен фен (видео)

Дербито за Купата на Нидерландия между Фейенорд и Аякс бе окървавено, след като главата на халфа на гостите Дави Клаасен бе спукана от хвърлен от трибуните предмет.

Заради инцидента в 62-рата минута двубоят бе паузиран за половин час. Съдията прибра футболистите в тунела, след което Аякс спечели с 2:1.

Клаасен бе уцелен при едно спречкване около флагчето за изпълнение на ъглов удар. Малко след това 30-годишният полузащитник бе заменен, тъй като показваше знаци, че се чувства замаян.

"Отидох да ги разтърва, защото се бяха спречкали. Тогава нещо ме удари по главата. В началото усетих само болка, но след това бързо прерасна в гняв. Не можех да повярвам, че подобно нещо е възможно - каза Клаасен пред официалния сайт на Аякс. -

Главата ми около раната пулсираше. Нямаше как да остана на терена - нито щях да мога да помогна на отбора, нито щеше да бъде добре за мен."

Проблемите с феновете започнаха още преди мача, чието начало закъсня с пет минути заради пушека от димките на домакините.

Впоследствие от полицията обявиха, че са задържали 32-годишен фен по подозрение, че той е човекът, хвърлил предмета по Клаасен.

На финала за Купата, който е на 30 април, Аякс ще се изправи срещу ПСВ Айндховен.