Сити и Ливърпул създадоха шампионски спектакъл, но отново не се победиха

Сити и Ливърпул създадоха шампионски спектакъл, но отново не се победиха Снимка: Getty Images

Манчестър Сити и Ливърпул изнесоха шампионски спектакъл, но не успяха да се победят и завършиха наравно 2:2 в истинско шоу на "Етихад".

"Гражданите" на два пъти повеждаха в резултата, но Ливърпул на два пъти изравняваше, за да може разликата в точките между двата тима в класирането да остане само една в полза на тима на Пеп Гуардиола.

Равенството сложи край на поредицата от десет победи за Ливърпул във Висшата лига, а "червените" нямат успех срещу Сити в пето последователно дерби.

Сити даде вихрено начало на мача и още в първите секунди Рахийм Стърлинг можеше да открие резултата, но, изведен сам срещу Алисон, стреля в рялото на бразилеца.

Все пак домакините поведоха в петата минута. Като голмайстор бе записан Кевин де Бройне, но белгиецът имаше голям късмет, тъй като ударът му рикошира в крака на Жоел Матип и заблуди Алисон.

Авансът на Сити издържа само осем минути. Диого Жота се възползва от неразбирателство в отбраната на Сити и с удар от около седем-осем метра успя да промуши топката към мрежата.

В 37-ата Габриел Жезус вкара втори гол за Сити. Бразилецът се измъкна от засадата и мина зад гърба на Александър-Арнолд, за да стигне до перфектното извеждащо подаване на Жоао Кансело. Жезус изпревари Алисон за топката, след което я прати над разперените му ръце и след рикошет в горната греда тя се озова в мрежата.

Изравнителният гол за крайното 2:2 падна секунди след началото на втората част. Този път в ролята на брилянтния асистент влезе Мохамед Салах, който даде перфектен пас по конец към Садио Мане, а сенегалецът не сбърка.

В оставащото време от двубоя Сити имаше по-добрите положения за гол, но топката така и не поиска да влезе. След час игра Жезус имаше страхотен шанс за втори гол с хубав удар между краката на Алисон, но на гол линията топката бе спряна от Ван Дайк.

Снимка: Getty Images

Накрая "гражданите" пропуснаха две перфектни възможности за шампионски гол. В 90-ата минута резервата Рияд Марез удари греда след удар от пряк свободен удар, а в последните секунди отново той можеше да донесе победата, но прехвърлящият му удар мина над вратата.

Така за втори път през сезона Сити и Ливърпул завършиха 2:2, а само след седмица отново ще се изправят един срещу друг, този път в полуфиналите за ФА Къп.

В класирането на Висшата лига "гражданите" продължават да водят с една точка - 74 срещу 73, седем кръга преди края.