Скандали с ВАР, отменена и пребита дузпа помогнаха на Юнайтед

Скандали с ВАР, отменена и пребита дузпа помогнаха на Юнайтед Снимка: Getty Images

Изпълнен със скандали около съдийските решения и ВАР бе двубоят, при който Манчестър Юнайтед победи Уест Бромич с минималното 1:0. Единственият гол за "червените дяволи" падна след пребита дузпа на Бруно Фернандеш.

Първото полувреме не предложи някакви опасности пред двете врати, но затова второто бе изпълнено с интересни ситуации. В главната роля бе реферът Дейвид Кут, който оригинално изобщо не трябваше да води мача на Юнайтед.

Според първоначалните наряди, Кут трябваше да отговаря за ВАР в тъмната стаичка на двубоя между Ливъпрул и Лестър в неделя вечер, но заради недоволството на фенове на "червените" бе преместен на "Олд Трафорд". Кут бе именно съдията, който реши да не преразглежда грубото влизане, при което Джордан Пикфорд контузи Върджил ван Дайк при равенството 2:2 в дербито с Евертън, в което бе отменен и късен победен гол на Джордан Хендерсън.

В началото на втората част Кут отсъди дузпа за УБА заради нарушение на Фернандеш срещу Конър Галагър, но след консултация с ВАР я отмени. Малко по-късно Давид де Хеа направи феноменално спасяване с крак, а в ответната атака Юнайтед, на свой ред, получи шанс да изпълнява 11-метров наказателен удар.

Първият удар на Фернандеш бе спасен от вратаря Сам Джонстън, но тъй като вратарят на "дроздовете" бе излязъл пред голлинията си, дузпата трябваше да бъде пребита. Фернандеш не сбърка при втория си опит и даде аванс на Юнайтед.

В 65-ата минута и гредата удари едно рамо на домакините, когато удар на Калъм Робинсън се отби в напречната греда. Секунди по-късно дойде и опасност пред другата врата, при която Маркъс Рашфорд не успя да вкара от пет метра, а Джонстън направи поредното си феноменално спасяване.

Победата ще изкачи Юнайтед на десетата позиция, като така изпреварва градския съперник Сити. "Червените дяволи" са с 13 точки, колкото имат още Уулвърхемптън, Кристъл Палас и Евертън, и с една повече от "гражданите", които по-рано загубиха с 0:2 визитата си на Тотнъм. УБА остава в зоната на изпадащите с три пункта.