Висшата лига обясни за червения картон на Фернандеш и неотсъдената дузпа за Юнайтед Снимка: Getty Images

Реферът Крис Кавана правилно е показал директен червен картон на Бруно Фернандеш. Това е мнението на помощника му на ВАР Питър Банкс.

Капитанът на Манчестър Юнайтед бе изгонен в края на първото полувреме при загубата с 0:3 от Тотнъм на "Олд Трафорд".

Реферът показа директен червен картон на Фернандеш за влизане в краката на Джеймс Мадисън, въпреки че нямаше контакт с бутоните и той дойде, след като португалецът се подхлъзна.

Официалният профил на Висшата лига в X, който обяснява ситуациите в реално време обяснява решението на Кавана: "Съдията показа червен картон на Фернандеш заради фаул срещу Мадисън. ВАР провери ситуацията и потвърди решението на съдията, че става въпрос за опасно за здравето влизане."

Профилът разясни и защо не бе отсъдена дузпа за Юнайтед заради игра с ръка на Ромеро в наказателното поле в 60-ата минута: "Съдията не отсъди дузпа заради потенциална игра с ръка на Ромеро. ВАР провери ситуацията и реши, че ръката е в естествена позиция."

Загубата остави Юнайтед на 12-ото място във Висшата лига с актив от седем точки след първите шест кръга, докато Тотнъм се изкачи до осмата позиция с 10.