Ето какво се случи: протеже на Борисов - ключов свидетел в разследване, в което е замесен самият Борисов, приключва земния си път в хотел, който е фамилна собственост на приятел на Борисов. Какви изводи да си правим?
Проблемите на България с организираната престъпност, които неизменно фигурират в докладите на политическите наблюдатели, обясняват защо в кулоарите на европейските институции "off the record" се говори за страната като за "мафиотска държава". В края на миналата година авторитетният австрийски вестник "Ди Пресе" написа, че българският министър-председател Бойко Борисов символизира като никой друг шизофренното поведение на българските политици по отношение на борбата срещу организираната престъпност.
Спекулации с криминален оттенък
Няма нито един политически сезон от началото на демократичните промени - вече 22 години, в който да не личи осезателното присъствие на различни по почерк "родни мафиоти" в политическите и в бизнес структурите на страната.
Основателно или не, отново "мафията" (каквото и да значи в България това обобщение) вече бе заподозряна във връзка със смъртта на бирения бос Михаил Михов - протеже на Борисов, както стана ясно след разпространения таен разговор между премиера и шефа на митниците.
Тепърва предстои да научим най-разнообразни версии за случилото се. За любителите на криминални сюжети вчерашната новина от Правец може да бъде интерпретирана и така: протежето на Борисов (ключов свидетел в разследване, в което е замесен самият Борисов) приключва земния си път в хотел, който е фамилна собственост на приятел на Борисов.
Естествено, смъртта на 47-годишния Михов прави невъзможно неговото участие в следствието. Не са важни обаче възможните спекулации с криминален оттенък, а обстоятелството, че няма данни за сериозно разследване по случая, в който беше замесено името на починалия бирен бос. Нека не забравяме, че точно тайните записи на властта, тиражирани в медиите, се превърнаха в най-големия политически скандал в историята на страната след 1989 година.
Продажност, безсилие и безразличие
Тази позорна страница от управленческия стил на днешната власт - освен илюстрация на полицейщината в държавата, постави в центъра на общественото внимание драматичния въпрос за употребата на властта като политически чадър над мафията, за ролята на силовите структури, за нерегламентираните контакти между висшия ешелон на изпълнителната власт с представители на сенчестия бизнес, за правното безсилие и полицейския произвол, за продажността на тиражните медии, както и за потресаващото безразличие на така наречения просветен елит, който наблюдава от дистанция моралния упадък на обществото.
има човек - има проблем , няма човек - няма проблем..... направи ми се драйфа от това колко ни е скапана държавата
Хареса ми коментара , дето всяка държава си има мафия , а българската мафия си има държава
Прочетох до тук: Еми Барух, Дойче веле 5 минути са ми достатъчни за глупостите на Дойче веле. Интересно ми е защо най-слушаната медия преди 89-та обърна толкова резбата.