Бившият премиер Симеон Сакскобургготски върна лентата на кризата в Крим назад към историята на Велика Русия.
Принципите на международното право са тези, които трябва да се следват в случая. Но при така създалата се ситуация в Украйна не бива да се пропуска и фактът, че Крим от Екатерина Велика до 1954 г. е бил част от Русия.
По тази тема може много да се разсъждава в зависимост от един или друг интерес на дадена държава. Видяхте, че дори в рамките на ЕС има различни мнения и позиции. Когато даваме оценки за едно или друго събитие, трябва да се имат предвид повече обстоятелства.
Ето Германия, например - канцлерът Меркел беше пределно ясна в изказването си за икономическите връзки между двете страни и евентуалните последици от засилени санкции срещу Москва. Отношенията САЩ - Русия пък са на съвсем друга плоскост. Така че не може да се даде еднозначен отговор.
Що се отнася до позицията на България - вижте, външната политика не е лесна работа. Тя изисква не само опит и търпение, но и разглеждане на ситуациите в тяхната цялост и проекция в бъдещето, не на парче и за даден момент. Импулсивните действия или следването на някаква конюнктура са нежелателни в дипломацията.
В целия този конфликт България трябва да види своя национален интерес и спрямо него да определи позицията си. А и да имаме предвид, че вече сме част от европейския отбор. Но нека винаги първо да се пооглеждаме, както обичам да казвам. Това е от полза.
"...не бива да се пропуска и фактът, че Крим от Екатерина Велика до 1954 г. е бил част от Русия..." А преди нея къде е бил? А в бронзовата епоха? А в ерата на динозаврите?
СПРЕТЕ ТОЯ СПАМЕР НАЙ_НАКРАЯ !!!!
Ахахахахаха, горкият Оня, вече става незабележим всред лавината от тримата симовци.