Десетте най-жестоки видеоигри

Насилието във видеоигрите от години е широко коментиран въпрос.

Основна тема на споровете е доколко случващото се на монитора реално се отразява на поведението и постъпките на геймъра. И доколко възрастовите ограничения за най-жестоките видеоигри са адекватни и се спазват.

По-опитните геймъри вече трудно могат да бъдат изненадани от някоя виртуална жестокост, но дори и за тях има игри, които се отличават от останалите по този фактор. Които сякаш са създадени специално за да шокират и да изразят послание именно чрез насилието вътре.

Десетте изброени тук игри няма как да изчерпят темата, но дават доста поводи за размисъл и показват защо понякога на видеоигрите все още не се гледа с добро око.

Важното е, че в крайна сметка успехът и на тези заглавия зависи от това доколко са качествени, а не от количеството зверства в тях.

#2 Шамито 26.08.2015 в 17:34:06

Насилие което възпитава нашите деца когато ние се борим за финансово оцеляване.Неравно стойностни противници в областта на възпитанието.Триумф на извратените демократични ценности.Ами консумирайте ги и не пискайте когато нахлуят във Вашия живот.Причината ще сте Вие.

#3 Читателят 26.08.2015 в 17:51:42

Щото предишните поколения само цветенца са мирисали и са се усмихвали един на друг. Айде моля! Аз съм над 50 и помня такива сценки в реала, че във виртуалността няма и да го наподобят. И това бяха текущи битови сцени. Например виждали ли сте как бяга обезглавена кокошка. Близо 10-20 секунди. Да не споменавам за някои детски игри. А бяхме възпитани пионерчета. Предишните поколения са имали и те с какво да се похвалят. Не че хваля посочените игри в статията. Но съм против да се оплюват видеоигрите като цяло. В обществото статистически се раждат малък процент морални уроди. И преди и сега. А децата се възпитават като гледат нас, възрастните какви ги вършим. За тях игрите са само забавление. Абе отворете някоя стара книжка с приказки и какво ще откриете - кръв, секс и борба за власт и богатства. Така че нищо ново под слънцето.

#4 Spider 26.08.2015 в 19:20:03

Повечето от тия игри са за не по-малки от 16, в случая с GTA,Postal 2 и Manhunt 18 години (тях съм играл, и си го спомням това ограничение). Така че мнението, че игрите развращават децата и ги правят психопати е тотално погрешно. Щото тия игри поначало не сa правени за да се играят от деца. А да добавя, по нашите телевизии се въртят такива неща, че пикселизираната смърт от другата страна на монитора ряпа да яде. Пример - всичките CSI сериали, където задължително си има по някой изкормен, доста реално изглеждащ, труп. Новинарските емисии, с видеоматериали на намачкани коли. По-старите от вас помнят ли видеоматериала с обезглавяването на руския войник от чеченци , предаван без цензура в БНТ "По света и у нас" ? А струтването на кулите-близнаци - предаване на живо на смъртта на 3000 реални хора по bTV,, докато някакъв водещ дуднеше на заден фон ? Хайде сега си задайте въпроса - кое е по-достъпно за едно дете, новинарска емисия по телевизията или забранена за неговите години видеоигра, която трябва да се инсталира предварително и да се регистрира (не броим пиратството) на подходящата апаратура ?

Новините

Най-четените