Лукойл Академик стартира в групите на "Юрокъп" с победа в Белгия

Лукойл Академик си припомни какво е да биеш в групите на Юрокъп

Лукойл Академик ознаменува с победа завръщането си в груповата фаза на турнира "Юрокъп" (бивш "Улеб Къп"), след като победи драматично като гост белгийския Остенде с 66:65 точки в първия си мач от група "D".

Успехът за "студентите" дойде буквално в заключителните секунди на срещата, след като в по-голямата част от нея бяха догонващи в резултата.

Българският тим имаше превъздхоство в първите 7-8 минути, когато успя да поведе с 13:7, но няколко безплодни атаки позволиха на домакините да изравнят в края на частта за 16:16.

В средата на втората четвъртина Остенде започна да трупа преднина, която в един момент достигна 8 точки (28:20 и 30:22).

Най-сериозна бе в началото на третата част, когато белгийците вече водеха с 12 (38:26). Оттам насетне Лукойл Академик се активизира, успя да изравни при 45:45 и 47:47, като при финалната сирена отстъпваше само с две точки.

Последната четвърт бе изпъстрена с множество обрати. След като домакините дръпнаха с 52-47, американците в Лукойл Академик Брандън Хийт и Ламонт Мак поведоха останалите.

Двамата бяха в основата на обрата, който бе завършен три секунди преди края с кош на Хийт от наказателен удар за 66:65 в полза на българския шампион.

Той завърши с 15 точки, докато сънародникът му Мак бе най-резултатен с 20. Тодор Стойков бе другият наш баскетболист, преминал кота 10 с 11 точки.

Следващият мач на Лукойл Академик е на 22 ноември от 18:00 часа в зала "Арена Армеец София" срещу Асвел Баскет. Френският тим също стартира с победа в групата, надделявайки с 87:78 при домакинството си на Валенсия Баскет.