Брилянтен ПСЖ се изгаври с Реал

Героят на мача Ди Мария вкара двата си гола още през първата част Снимка: Getty Images
Героят на мача Ди Мария вкара двата си гола още през първата част

Пари Сен Жермен започна сезона в Шампионската лига с гръмка победа с 3:0 над Реал Мадрид на "Парк де Пренс".

Анхел ди Мария отбеляза два гола за успеха, с които наказа бившия си отбор, а домакините надиграха убедително съперника.

"Белия балет" страдаше от големи пробойни в защита в отсъствието на наказания Серхио Рамос, а Еден Азар направи блед дебют като титуляр за тима.

Френският шампион установи превес от първите минути с активна преса.

В 14-ата минута при добра атака отляво Икарди майсторски комбинира с Хуан Бернат, който центрира отляво, а Ди Мария стреля светкавично в близкия ъгъл на Куртоа за 1:0.

Малко след като измина половин час игра, Гарет Бейл стреля много опасно от фаул, но на сантиметри извън вратата. В 34-ата минута ПСЖ организира голова атака от тъч, Гей намери Ди Мария, който отново с левия крак, този път извън пеналта, порази вратата на Куртоа за 2:0.

До края на полувремето Реал можеше да намали, но гол шедьовър на Бейл беше правилно отменен заради игра с ръка на уелсеца. В добавеното време отново той стреля опасно, но неточно.

След почивката ПСЖ продължи да натиска и пропусна да нанесе унизителен разгром на съперника си.

Ди Мария можеше да оформи хеттрик сам срещу Куртоа, но в опита си да го прехвърли изкара топката над вратата. После Пабло Сарабия също беше близо до гола.

В 77-ата минута гол на Бензема беше спорно отменен заради засада, минута по-късно французинът не успя да уцели вратата с глава.

В 91-ата минута перфектна контраатака на ПСЖ направи резултата класически. Хуан Бернат елиминира Куртоа и изведе Тома Мюние, който оформи крайния резултат.

В другия мач от група А Брюж и Галатасарай завършиха 0:0 в Белгия.