Шоу на Родриго при разгром на Реал

Родриго наниза хеттрик, а Карим Бензема добави два гола за разгрома на Реал Снимка: Getty Images
Родриго наниза хеттрик, а Карим Бензема добави два гола за разгрома на Реал

Реал Мадрид разби Галатасарай с 6:0 и постигна първа победа в Шампионската лига на свой терен от повече от година.

„Кралете“ не бяха триумфирали на „Сантяго Бернабеу“ от 23 октомври при победата с 2:1 над Виктория Пилзен. След загуби от ЦСКА Москва и Аякс и равенство срещу Брюж обаче дойде време и за успех.

Реал започна с наказателната акция още в самото начало. Родриго се превърна в звездата на вечерта, като отбеляза хеттрик и подаде за още един.

Бразилецът откри головата си сметка в Шампионската лига още в четвъртата минута, а още три по-късно с глава удвои аванса на домакините.

В 13-ата минута реферът отсъди дузпа в полза на Реал. Нзонзи настъпи Тони Кроос на границата на наказателното поле и след консултация с ВАР показа точката. Капитанът Серхио Рамос, в типичния си стил паненка, не сбърка и направи резултата класически.

В последните секунди на полувремето Родриго открадна една сбъркана топка от отбраната на Галатасарай и я поднесе на Карим Бензема, който отблизо не сбърка.

Геройстрва от храброст на Муслера през втората част предотвратиха още няколко попадения в мрежата му, но дори той бе безпомощен в 81-вата минута, когато Бензема втория си гол в мача Бензема.

Крайното 6:0 оформи отново Родриго, завършвайки хеттрика си в добавеното време.

Така Реал събра седем точки, но остава на пет зад лидера в групата ПСЖ, който тази вечер победи Брюж с минималното 1:0 у дома. Единственото попадение за французите бе дело на Мауро Икарди.