Едерсон контузен, Браво изгонен, Кайл Уокър спаси повече от двамата (видео)

Кайл Уокър се хвали на съотборника си Джон Стоунс с чистата си мрежа Снимка: Getty Images
Кайл Уокър се хвали на съотборника си Джон Стоунс с чистата си мрежа

Зрителите на „Джузепе Меаца“, където Аталанта играе домакинските си мачове в Шампионската лига, станаха свидетели на нещо невиждано в историята на целия турнир.

Двата отбора завършиха наравно 1:1. Рахийм Стърлинг откри резултата в седмата минута, а Марио Пашалич изравни в 49-ата, но не двата гола бяха интересното.

Няколко дни преди сбълсъка с Ливърпул във Висшата лига, Пеп Гуардиола трябваше да извади от игра титулярния си вратар Едерсон заради контузия и на почивката да пусне в игра Клаудио Браво.

Чилиецът допусна гол още с първия удар към вратата му, а в 81-вата минута допусна фатална грешка. Браво излезе извън наказателното си поле в опит да спре Йосип Иличич, който се бе отправил към вратата му, а след лек контакт между двамата словенецът се строполи на тревата.

Реферът се допита до асистенцията на ВАР, отсъди нарушението и изгони Браво с директен червен картон, като така стражът на Сити се превърна в първия вратар, който получава червен картон, след като се появил като резерва в Шампионската лига.

След като Едерсон бе контузен, а Браво – изгонен, Гуардиола трябваше да реши кой полеви играч да застане на вратата. Така в игра се появи Кайл Уокър, който нахлузи ръкавиците и пое отговорността. Защитникът дори успя да направи едно спасяване – от фаула, отсъден при нарушението на Браво. Така спасяванията на Уокър бяха повече от тези на Браво и Едерсон, взети заедно, тъй като, извън гола, това бе единственият точен удар на Аталанта през целия двубой.

След хикса Сити остава лидер с 10 точки, а Аталанта взе първа точка след трите си загуби преди това.

В другия мач от групата видяхме зрелищно равенство 3:3 между Динамо Загреб и Шахтьор Донецк, като в края и двата тима доиграха мача в намален състав. Двата тима продължават и битката за второто място, след като имат еднакъв актив – по пет точки.