Осем гола, два червени картона и фамозен обрат: Челси и Аякс сътвориха истински шедьовър в Шампионската лига

По този начин Тами Ейбрахам си отбеляза автогола, но това беше едва началото на спектакъла Снимка: Getty Images

Челси и Аякс завършиха 4:4 в лудо шоу с марка "Шампионска лига", донесло невероятни емоции на феновете на "Стамфорд Бридж".

Два автогола, два червени картона, обрат от 1:4 и финална драма с ВАР белязаха сблъсъка, а вълнуващите ситуации се редяха една след друга през цялото време.

Още във 2-ата минута Тами Ейбрахам си вкара автогол след опит да изчисти едно центриране на Куинси Промес - 1:0 за Аякс.

След по-малко от две минути Кристиан Пулишич беше спънат в наказателното поле, а от отсъдената дузпа Жоржиньо направи 1:1.

В 14-ата минута Аякс отново излезе напред след далечно прострелно центриране на Хаким Зийех, което Промес засече във вратата за 2:1. Последва втори автогол на играч на Челси - Зийех стреля от фаул в далечния ъгъл, топката се удари в гредата, рикошира в главата на вратаря Кепа и спря в мрежата за 3:1.

В 55-ата минута преднината на холандците стана още по-солидна с гол на Дони ван де Бек за 4:1. Домакините обаче се върнаха в мача и даже бяха на крачка от сензационен пълен обрат.

В 63-ата минута Сесар Аспиликуета намали на 2:4, после Аякс внезапно получи два червени картона, а Челси спечели дузпа в една и съща атака.

Дейли Блинд влезе остро и полуи втори жълт картон, първо обаче реферът даде авантаж и топката се удари в ръката на Фелтман. Затова Фелтман също получи втори жълт картон, а Жоржиньо за втори път в мача отбеляза от дузпа и направи резултата 3:4.

Аякс трябваше да доиграе с двама по-малко и с мъка удържаше "сините". Изравнителният гол дойде в 74-ата минута, когато Рийс Джеймс направи добавка за 4:4.

Малко по-късно стадионът изригна, защото Аспиликуета се разписа още веднъж, но ВАР отмени гола, тъй като топката се беше ударила в ръката на Ейбрахам малко по-рано. До края и Аякс можеше да стигне до победата, но Кепа направи две спасявания, а натискът на Челси не даде повече резултат.

В другия мач от група H също не липсваха голове. Валенсия отнесе Лил с 4:1 и направи борбата за първите две места съвсем непредсказуема.

В момента Аякс, Челси и Валенсия имат по 7 т. и един от тях ще отпадне от надпреварата още в групата. Лил е на последно място с 1 т.