Аутсайдер почти сигурно изхвърли Ювентус от Шампионската лига

Аутсайдер почти сигурно изхвърли Ювентус от Шампионската лига Снимка: Getty Images

Ювентус почти сигурно ще отпадне от Шампионската лига още в груповата фаза след безславна загуба с 0:2 като гост на Макаби Хайфа.

Юве се нуждаеше от задължителна победа срещу аутсайдера, за да запази шансове за излизане от група "H", но изоставаше с 0:2 още през първата част след два гола на Омер Ацили.

В 7-ата минута Ацили се извиси и вкара с тила си след едно центриране на Корню, а Шчезни се намеси неубедително и топката влезе във вратата за 1:0.

После Анхел Ди Мария се контузи и трябваше да бъде заменен, с което кошмарът на гостите ставаше пълен. Атаките на Ювентус не водеха до нищо и тимът получи втори гол.

В 42-рата минута Ацили завърши технично контраатака на Макаби за 2:0 и така след почивката "бианконерите" трябваше да се надяват на голям обрат.

Натискът им доведе до няколко положения, но Коен спаси всичко и резултатът остана непроменен.

Така Макаби Хайфа постигна първа победа в групите на Шампионската лига от 20 г. насам, докато "старата госпожа" затъва във все по-тежка криза и ще трябва да победи последователно Бенфика и ПСЖ, за да запази теоретични шансове за продължаване в турнира.

В класирането Юве и Макаби имат по 3 т., а Бенфика и Пари Сен Жермен са с по 7 преди да изиграят мача помежду си по-късно тази вечер.