Челси се развихри и мина през Милан за първа победа в Шампионската лига

Челси се развихри и мина през Милан за първа победа в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Челси се разигра на "Стамфорд Бридж" и постигна първата си победа в група "Е" на Шампионската лига - убедително 3:0 над Милан.

Тимът на Греъм Потър категорично надигра италианския шампион и показа, че влиза в час под ръководството на новия треньор.

Домакините започнаха уверено мача и още в петата минута Татарушану вече трябваше да прави спасяване срещу Мейсън Маунт.

Челси успя да поведе след три поредни корнера, в които отправяше опасни удари с глава и Татарушану неизменно се намесваше. След третото спасяване обаче се получи страхотно разбъркване и в мелето Уесли Фофана довкара топката отблизо за 1:0.

"Сините" продължиха да доминират и гол на Маунт беше отменен за засада, а в края на полувремето Стърлинг остана сам срещу вратаря, но беше блокиран.

Голмайсторът Фофана пък трябваше да бъде заменен заради контузия.

В последните секунди на първата част Милан най-сетне създаде положение и Кепа спаси удар отблизо на Де Кетелар, а Раде Крунич изпрати топката далеч над вратата при добавката.

10 минути след подновяването на играта Пиер-Емерик Обамеянг засече центриране на Рийс Джеймс и покачи на 2:0.

Самият Джеймс уби интригата няколко минути по-късно с гол за 3:0 от малък ъгъл.

В другия мач от групата РБ Залцбург измъкна домакински успех с 1:0 над Динамо Загреб и оглави класирането с 5 т.

Следват Челси и Милан с по 4 и Динамо с 3.