Лудогорец издрапа до групите на Лига Европа в 120-минутна драма с 6 гола

Лудогорец издрапа до групите на Лига Европа в 120-минутна драма с 6 гола Снимка: Lap.bg

Лудогорец достигна до групите на Лига Европа по драматичен начин с изстрадано 3:3 след продължения в реванша срещу литовския Жалгирис.

След победата с 1:0 в първия мач, българският шампион си усложни максимално реванша със слаба игра в защита и позволи на домакините на три пъти да поведат в резултата.

Три пъти обаче Лудогорец успяваше да изравни, като последното попадение дойде от дузпа минута преди края на продълженията.

Срещата започна ужасно за българския тим, който допусна гол в 19-ата секунда.

Защитата се провали при една дълга топка и Фабиен Орега откри резултата с удар покрай излезлия напред вратар Слуга.

Лудогорец реагира бързо и в 8-ата минута изравни чрез Игор Тиаго, който вкара с известна доза късмет след спасен шут на Тисера.

Скоро обаче защитата на "орлите" отново се провали, този път при статично положение.

В 15-ата минута Слуга спаси изстрел на оставения непокрит на далечната греда Бопесу, но атаката продължи и Оливер Буф изведе домакините напред за втори път.

До почивката Текпетей пропусна да изравни, а точно преди края на полувремето домакините направиха нов голям пропуск и още веднъж показаха, че защитата на Лудогорец не знае къде се намира.

В 57-ата минута Матиас Тисера се пребори в наказателното поле и направи резултата 2:2, но проблемите за разградчани далеч не бяха приключили.

Само 6 минути по-късно Ренан Оливейра с хубав изстрел изведе Жалгирис за трети път напред.

В 90-ата минута Лудогорец беше на сантиметри от изравняване и класиране в групите, но Рик Джонатан направи пропуск на празна врата и бранител на домакините някак изби от голлинията с глава.

Така двубоят влезе в продължения и там Жалгирис направи още един пропуск в 109-ата минута.

В 118-ата се стигна до дузпа за Лудогорец за нарушение срещу Мануел Шоу и тя се оказа решаващият момент.

Оливие Вердон реализира наказателния удар и прати "орлите" в групите на Лига Европа.

Времето стигна на Жалгирис да направи още един голям пропуск, но не и да докара сблъсъка до дузпи.