Шокиращ Лудогорец получи 7 гола у дома и се прости с европейската си мечта

Шокиращ Лудогорец получи 7 гола у дома и се прости с европейската си мечта Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец отпадна по болезнен начин от Шампионската лига след катастрофална загуба с 2:7 в реванша срещу Карабах от третия предварителен кръг на турнира.

В редовното време срещата на "Хювефарма Арена" завърши 3:2 за гостите, които по този начин компенсираха поражението с 1:2 в първия мач и докараха нещата до продължения.

В допълнителните 30 минути българският тим се разпадна тотално и получи 4 безответни гола, за да се прости с мечтата си за завръщане в груповата фаза на най-престижния евротурнир.

Разградчани започнаха нервно и получиха лековат гол още в 7-ата минута.

Тогава Оливие Вердон сгреши и загуби една топка като последен в защитата, а откъсналият се Жуниньо завърши сам срещу вратаря за 1:0.

Лудогорец се разигра и още до 22-рата минута направи пълен обрат.

Квадво Дуа изравни с добавка след удар в гредата на Диниш Алмейда, а после домакините получиха и дузпа за удар в главата на Руан Секо от страна на вратаря Бунтич.

От дузпата Дуа отбеляза втория си гол в мача и Лудогорец поведе.

В края на полувремето обаче българският тим допусна недопустим срив и изоставаше на почивката.

В 43-тата минута необмислен шпагат на Дуарте доведе до дузпа за Карабах и Ясим Бензиа изравни от 11-те метра.

В добавеното време при атака отляво гостите вкараха за трети път след удар на Андраде и рикошет.

През втората част головите положения не бяха толкова много и двата тима действаха по-предпазливо заради равенството в общия резултат.

Лудогорец пропусна добър шанс в 70-ата минута, а после се отърва, когато със зверски удар Зубир нацели гредата зад Бонман.

Продълженията започнаха с ново положение за Карабах и спасяване на Бонман. "Орлите" не си взеха поука и малко по-късно получиха попадение след страхотен изстрел на Байрамов.

Играчите на Георги Дерменджиев тръгнаха в атака, оставиха твърде много пространства и бяха наказани.

В 109-ата минута Лудогорец оцеля благодарение на Антон Недялков, който изчисти с глава пред голлинията, помогна му и лявата греда.

Минута по-късно обаче вече нямаше спасение и Джиджа покачи на 5:2, макар че първия му изстрел беше спасен.

Само след няколко секунди Карабах организира нова атака и Андраде още веднъж се разписа, за да направи резултата 6:2.

Тези кошмарни минути сложиха и окончателен край на интригата, но до края Лудогорец получи още един гол, дело на Бензиа.

Хегемонът в българското първенство отпада от Шампионската лига и отива към плейофите за класиране в групите на Лига Европа.

Там съперник ще бъде молдовският Петрокуб.