Този сайт използва „бисквитки“ (cookies). Разглеждайки съдържанието на сайта, Вие се съгласявате с използването на „бисквитки“. Повече информация тук.

Разбрах

Влаковете в цяла Германия спряха за часове

Проблем в комуникационната система засегна цялата мрежа на "Дойче бан"(снимката е архивна) Снимка: Getty Images
Проблем в комуникационната система засегна цялата мрежа на "Дойче бан"(снимката е архивна)

Движението на всички влакове по цялата мрежа на германската жп компания "Дойче бан" беше спряно във вторник вечерта, съобщават агенциите.

Причината беше срив в комуникационната система, който наложи да бъдат преустановени всички жп превози за над два часа и половина. До отстраняването на проблема влаковете бяха задържани по гарите.

След полунощ от държавния жп оператор обявиха, че започва възобновяването на превозите. От "Дойче бан" уточниха, че е установена причината за прекъсването на движението се работи по отстраняването на проблема.

Смущенията са засегнали цифровата радиосистема, използвана за железопътни операции и комуникации в цялата мрежа на оператора.

От регионалните и крайградските железопътни оператори съобщиха в X, че движението постепенно се възобновява, но има вероятност и в сряда сутринта да има значителни закъснения и отменени влакове.

Добави ни в предпочитани източници в Google

Седмичен бюлетин

Задоволи любопитството си по най-удобния начин — най-интересните статии директно в пощата ти.

Без спам. Можеш да се отпишеш по всяко време.


Най-четените