100-минутни мачове? В Катар това ще е нещо нормално

100-минутни мачове? В Катар това ще е нещо нормално Снимка: Getty Images

По време на Световното първенство редовно може да гледаме мачове, които продължават по 100 и повече минути. Идеята идва директно от ФИФА в опит за борба с бавенето на времето.

"Очаквайте по-дълги мачове. Това е една от темите, които сме обсъждали - призна пред "Сън" елитният рефер Дани Маккели. - Няма да е ненормално да се вдигат по шест, седем или дори осем минути добавено време.

Направихме същото и в Русия и всички бяха доволни. Със сигурност ще продължим със същия подход."

Във ФИФА не са доволни от пилеенето на време по време на смени и при изпълнение на свободни удари, затова са инструктирали 36-те съдии в Катар да бъдат стриктни с добавеното време.

Австралийският съдия Крис Бийт не изключва възможността и двете полувремена на някой по-завързан мач да продължават по 50, че и повече минути.

Затова, ако мачовете от Световното, ви се видят малко по-дълги, ще имате право.

Мондиал 2022 стартира в неделя с двубоя между домакина Катар и Еквадор от 18:00 ч. българско време.