Франция мина през обрат и даде жертва, но записа убедителен старт

Франция мина през обрат и даде жертва, но записа убедителен старт Снимка: Getty Images

Франция стартира с убедително 4:1 над Австралия защитата на световната си титла.

Тимът на Дидие Дешан трябваше да мине през обрат в мача и даде ранна жертва, но после се разигра и постигна изразителен резултат. Оливие Жиру пък никога няма да забрави този мач, тъй като с двата си гола изравни рекорда на Тиери Анри за най-много попадения с екипа на Франция.

Световните шампиони бяха в офанзивен титулярен състав и започнаха мача с агресия и контрол над топката, но още в 9-ата минута получиха гол след контраатака.

Матю Леки центрира прострелно от десния фланг и Гуудуин засече във вратата за 1:0 за Австралия. В ситуацията пък Люка Ернандес получи контузия и се наложи да бъде заменен от брат си Тео.

В 27-ата минута именно Тео Ернандес центрира и Адриен Рабио изравни резултата.

Още преди почивката пълният обрат стана факт, след като Австралия сгреши при изнасянето на топката, французите отнеха в близост до вратата на Райън, а Рабио изведе Жиру на празна врата. Нападателят на Милан нямаше как да сбърка за 2:1.

До края на полувремето Франция пропусна да реши всичко, а Килиан Мбапе се отличи с фрапиращ пропуск, но по-късно се поправи.

"Петлите" решиха всичко в 68-ата минута, когато Дембеле беше оставен да центрира отдясно и Мбапе с глава откри головата си сметка на това първенство.

Малко по-късно Мбапе направи пробив по левия фланг и асистира, а Жиру с глава записа своя 51-ви гол с екипа на Франция, с който изравни постижението на Анри.

Така един от фаворитите за титлата в Катар вече води в група "D", след като по-рано Тунис и Дания завършиха 0:0.