Класиката е факт: Англия - Франция на четвъртфинала!

Класиката е факт: Англия - Франция на четвъртфинала! Снимка: Getty Images

Футболната класика Франция - Англия предстои на четвъртфиналната фаза на Световното първенство в Катар.

"Трите лъва" се класираха за 1/4-финалите, след като победиха с 3:0 Сенегал и на 10 декември ще се изправят срещу световните шампиони.

Играчите на Гарет Саутгейт решиха всичко тази вечер с два гола в края на първото полувреме, но преди това имаха проблеми със съперника си.

В 22-рата минута Исмаила Сар пропусна страхотно положение за Сенегал, а претенциите на африканците за дузпа в ситуацията не бяха уважени.

10 минути по-късно Джордан Пикфорд направи ефектно спасяване с една ръка при изстрел на Булайе Диа.

В 39-ата минута обаче Англия разви прекрасна атака на скорост, Джуд Белингам се измъкна отляво и пусна към Джордан Хендерсън, а капитанът на Ливърпул засече за 1:0.

В добавеното време на първата част Хари Кейн се отпуши на Световното първенство след още една много добра атака на англичаните, която остави голмайстора на чиста позиция - и той не сбърка.

Така Кейн стана футболистът на Англия с най-много голове на големи форуми - 11, задминавайки Гари Линекер.

В 56-ата минута Фил Фодън записа втора асистенция в мача, а Букайо Сака отбеляза третия си гол на това първенство.