Мароко продължава да пише история! Изхвърли Португалия и е на полуфинал

Мароко продължава да пише история! Изхвърли Португалия и е на полуфинал Снимка: Getty Images

Мароко се превърна в първия африкански отбор, достигал фазата на полуфиналите на световни първенства, след победа с минималното 1:0 над Португалия.

Това бе първи четвъртфинал за Мароко на мондиали, но благодарение на единствения гол на Юсеф Ен Насири в 42-рата минута приказката им в Катар продължава. Стражът на "мореплвателите" Диого Коща увисна при едно балонно центриране, Ен Насири стигна първи до топката и с глава вкара победното попадение.

На полуфиналите на Мондиал 2022 тимът на Уалид Реграги чака победителя от двойката Англия - Франция.

"Мореплавателите" отново започнаха без звездата си Кристиано Роналдо в титулярния състав, но този път това не се оказа печелившо за тима на Фернандо Сантош. Но дори след влизането на КР7 след почивката Португалия не успя да стигне до изравнителен гол.

Най-близо до попадение за европейците на два пъти бе Жоао Феликс, но Ясин Буну спаси абсолютно всичко, изстреляно към него.

Малко след гола на Ен Насири Португалия удари и греда. След един странен удар на Бруно Фернандеш от дясното крило, който може и да бе опит за центриране, Буну бе преодолян, но топката кацна върху напречната греда.

В добавеното време на срещата Роналдо получи първия си и единствен шанс за гол, но ударът му в близкия ъгъл не бе проблем за Буну.

Мароко доигра последните минути на добавеното време с човек по-малко, след като влезлият като резерва Уалид Шедира си изкара два бързи жълти картона. Но дори с 10 души мароканците удъжаха минималния си аванс.

В 97-ата минута Пепе можеше да вкара мача в продължения, но ударът му с глава мина покрай вратата.